Slovenci imajo po 3. krogu šest točk in si vrh lestvice delijo z Madžari, ki so danes senzacionalno izgubili z Romunijo z 1:2. Tretji so Italijani s petimi.

Po hladni prhi na uvodni tekmi proti Južni Koreji so se risi hitro pobrali in so na najboljši poti, da se vrnejo v elitno divizijo. Foto: TV Slovenija, zajem zaslona

Slovenci so prvenstvo, na katerem želijo priti na prvo ali drugo mesto, ki prinašata vrnitev v elitno skupino, slabo začeli. Na prvi tekmi so izgubili z Južno Korejo z 2:4. Na drugi tekmi so v torek nato pokazali pričakovano podobo in igro ter s 6:1 premagali Romunijo.

Spretni Tičar kronal odlično igro Slovenije
V uvodni tretjini so bili Slovenci precej boljši tekmec (streli na vrata 16:6). Vratar Italije Damian Clara je imel veliko dela. V 4. minuti je bil zaradi nepravilnega zadrževanja s palico izključen Matthias Mantinger in risi so močno pritisnili. Vseskozi je bilo vroče pred vrati gostiteljev, ki pa so zdržali.

Po četrt ure igre je Slovenija povedla. Aljoša Crnović je nevarno zapretil, a je plošček zletel prek vrat. Rok Tičar je izza vrat poslal plošček pred gol, od drsalke Phila Pietronira pa se je odbil v mrežo.

Gol Tičarja v 16. minuti

Krošelj preprečil izenačenje v drugi tretjini
V drugi tretjini so bili Italijani nevarnejši. Priigrali so si nekaj priložnosti, a je bil Krošelj vedno na pravem mestu. Najbližje izenačenju sta bila Daniel Catenacci in Michelle Marchetti. Risi so sprožili le tri strele v okvir vrat in si niso pripravili izrazitih priložnosti.

Kuralt povišal na 2:0 sredi pritiska gostiteljev
V 48. sekundi zadnje tretjine je bil izključen Aleksandar Magovac zaradi nepravilnega zadrževanja. Italijani so silovito pritisnili. Ko so že spravili plošček mimo Krošlja, pa so se Slovenci uspeli rešiti z izbijanjem pred golovo črto. V 45. minuti je Blaž Tomaževič z leve strani lepo zaposlil Anžeta Kuralta. Napadalec Fehervarja je poslal plošček pod prečko za 2:0.

Kuralt potrdil zmago risov v 45. minuti

Tudi s šestimi igralci v polju Italijani niso znižali
Slovenija je zdržala do konca, čeprav je imela Italija na koncu več strelov (30:25). V zadnjih dveh minutah in pol so Italijani poskusili še brez vratarja Clare. V zadnji minuti je bil izključen še Rok Macuh. A so Italijani zaman oblegali gol Krošlja, ki je na koncu ohranil nedotaknjeno mrežo.

Krošelj: Dobili smo zalet za naprej
"Res smo zelo veseli te zmage, čeprav je skoraj minimalna. Všeč mi je bilo, kako smo začeli prvo tretjino, verjel sem v to ekipo in zmago. Dobili smo zalet za naprej. Tudi meni je bilo lažje igrati, hotel sem popeljati Slovenijo do nujno potrebnih treh točk," je tekmo ocenil Krošelj.

Terglav: Začetek tekme je bil ključ do zmage
"Vedeli smo, da bodo Italijani želeli igrati bolje kot včeraj. Začetek tekme je bil ključ do zmage, imeli smo več priložnosti in dali gol. V drugi smo dobro reagirali, blokirali strele, garali v obrambi. Tekmo smo pametno pripeljali do konca, zmaga je ekipna in sem zelo zadovoljen, kako so fantje reagirali," je dodal selektor Edo Terglav.

V petek proti Japonski, v soboto pa še proti Madžarski
Po prostem četrtku čakata Slovenijo še zadnji tekmi na SP-ju. V petek se bo ob 16.00 pomerila z Japonsko, v soboto pa ob 19.30 še z Madžarsko.